هزینه های زندگی در نروژ

هزینه های زندگی در نروژ

دانستن حقایق و اطلاعات عملی کشور نروژ برای هر خانواده ای که به تازگی به این کشور نقل مکان کرده است ، مهم و حیاتی است. 

آیا زندگی در نروژ گران است؟ بله ، نروژ بسیار گران است. با این وجود حقوق بالاتر این قیمت ها را جبران می کند. هزینه زندگی متوسط ​​در نروژ به سبک زندگی شما و محل اقامت خود در این کشور بستگی خواهد داشت. با این حال ، به طور کلی ، می توانید انتظار داشته باشید که برای زندگی در این کشور شمال اروپا ماهانه بین 20،000 تا 40،000 کرون (2.176 تا 4.352 دلار آمریکا)هزینه کنید. 

 هزینه زندگی در شهر های مختلف نروژ 

گرانترین شهرهای نروژ اسلو ، برگن ، استاوانگر و تروندهایم هستند. در زیر هزینه های ماهانه زندگی در شهرهای اصلی نروژ (بدون اجاره) آورده شده است. 


فرم مجرد

خانواده چهارنفره

ارزان ترین شهرهای نروژ Hedmark ، Telemark ، Oppland و دهستان Østfold هستند. 

هزینه های خوراک در نروژ

مواد غذایی در این کشور گران است زیرا مقدار زیادی از آن به این کشورهای اسکاندیناوی وارد می شود. قیمت مواد غذایی نروژ به شرح زیر است:

صرف غذا در بیرون از خانه در نروژ:

قیمت اجاره

در زیر قیمت متوسط ​​اجاره بر اساس شهرهای اصلی نروژ آورده شده است:

متوسط ​​اجاره در کل کشور 8740 کرون (952 دلار آمریکا) است. بخاطر داشته باشید که هنگام اجاره در این کشور ، شما ملزم به پرداخت یک پیش پرداخت بزرگ خواهید بود. این پول می تواند بین سه تا شش ماه اجاره باشد! این اغلب برای بسیاری از مهاجران شوک آور است.

هزینه های خدمات 

هزینه های خدمات پایه ای از جمله برق ، گرمایش ، سرمایش ، آب و خدمات زباله برای یک آپارتمان 85 متر مربعی در نروژ به طور متوسط ​​1571 کرون (171 دلار آمریکا) در هر ماه هزینه دارد. هزینه اینترنت با 60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر داده های نامحدود به طور متوسط ​​473 کرون (51 دلار) است. یک دقیقه تعرفه محلی پیش پرداخت ، بدون تخفیف یا برنامه ، تقریباً 1 کرون (تقریبا 1 دلار آمریکا) است.

هزینه بهداشت و درمان

هر کسی سالانه معادل متوسط ​​2040 کرون (222 دلار آمریکا) پرداخت می کند. پس از پرداخت این هزینه ، کارت معافیت دریافت می کنید که به شما اجازه می دهد در بقیه سال مراقبت های بهداشتی رایگان داشته باشید. 

تعداد بسیار کمی مراکز بیمه درمانی خصوصی وجود دارد. در واقع ، آنقدر کوچک است که عملاً وجود ندارد. با این وجود ، می توانید برخی از بیمه های محلی را پیدا کنید که برنامه ماهانه آن ها به طور متوسط ​​508 کرون (56 دلار) باشد.

هزینه تحصیل

مدرسه دولتی در نروژ رایگان است و این حتی شامل تحصیلات عالیه نیز می شود. حتی دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه نروژ بدون شهریه تحصیل کنند. ممکن است هزینه کمی برای برخی مراکز پرداخت شود ، اما تقریباً فقط 300 تا 600 کرون (33–65 دلار آمریکا) است. این هزینه مواردی مانند کارت دانشجویی ، عضویت در اتحادیه دانشجویی و غیره را شامل می شود. برعکس ، در حالی که مدارس دولتی رایگان است ، مدارس خصوصی و بین المللی شهریه ای مطابق با کیفیت تحصیلاتی که ارائه می دهند دارند ، که در هر مدرسه متفاوت است. 

حمل و نقل

در زیر متوسط ​​هزینه حمل و نقل خاص و سفر در سراسر کشور آورده شده است. 

پیمایش به بالا