تحصیل رایگان در کشور نروژ

 

تحصیل رایگان در نروژ

 

زمانی در تاریخ وجود داشت که تحصیلات دانشگاهی فقط برای افراد ممتاز جامعه است؛ در حالی که هنوز چند کشور وجود دارد که این موضوع به عنوان یک واقعیت باقی مانده است. شکی نیست که دانشگاه می تواند گران باشد. با این حال، مکان هایی وجود دارد که تحصیلات ارزان تر و حتی بدون شهریه است، از جمله دانشگاه های آنلاین مانند University of the People و کشورهایی که کالج رایگان مانند نروژ ارائه می دهند.

 

تحصیل رایگان در کشور نروژ

 

نروژ یکی از کشورهایی است که معتقد است آموزش باید در دسترس همه باشد. در واقع، نروژ در میان کشورهای اسکاندیناوی قرار دارد که فارغ از کشور مبدا، تحصیل رایگان را برای همه ارائه می دهد. از آنجا که دانشجویان بین المللی می توانند لیسانس، کارشناسی ارشد یا Ph.D را به صورت رایگان به پایان برسانند، این کشور را به مقصدی محبوب برای تحصیلات دانشگاهی تبدیل می کند. فرقی نمی کند اهل اتحادیه اروپا باشید یا نه، همه دانشگاه های دولتی نروژ برای همه موارد از مقاطع کارشناسی تا مقاطع کارشناسی ارشد و حتی دکترا شهریه رایگان ارائه می دهند.

با این حال، به دلیل این که هزینه های زندگی در نروژ گران شناخته شده است، منابع مالی دیگر هنوز برای دانشجویان بین المللی لازم است. در این حالت، بورسیه ها و دانشجویان بین المللی را قادر می سازد تا با تأمین هزینه های زندگی خود، واقعاً به صورت رایگان در نروژ تحصیل کنند. 

با صرفه جویی زیادی در هزینه های دانشگاه از طریق تحصیلات و بورسیه های بدون شهریه، دانشجویان بین المللی می توانند نروژ را به روش های جالب تری کشف و تجربه کنند. آبدره های زیبا و کوههای خیره کننده و پوشیده از برف مناظر طبیعی را تشکیل می دهند که دانش آموزان می توانند به راحتی در آن آرامش و استراحت کنند. 

 

تحصیل رایگان در کشور نروژ

همچنین، بدون شک سفر دریایی در امتداد خطوط ساحلی ناهموار و نافذ نروژ در لیست کارهایی که در زندگی می خواهید انجام بدهید، گنجانده شده است. روزهای تابستان طولانی هستند و تجربه بی نظیری از آفتاب در نیمه شب را به وجود می آورند. صحنه هنری مدرن و طراحی های اسکاندیناوی آن سفر عمیق تری به فرهنگ نروژ را ارائه می دهد. البته نروژ یکی از بهترین مکان ها برای دیدن نورهای زیبای شمالی است. این موارد و غذاهای نروژی برای مصرف روزمره می توانند به جذابیت های نروژ برای دانشجویان بین المللی اضافه کنند. 

بیایید نگاهی به سیستم آموزش عالی نروژ بیندازیم تا فرصت های دولتی و خصوصی را برای کسب درجه تحصیلات عالی در این کشور ارزیابی کنیم. 

  1. آموزش با کیفیت: سیستم آموزشی یکی از بهترین سیستم ها در کل اروپا است. کیفیت خوب آموزش همراه با هزینه پایین نروژ را به مقصدی جذاب برای تحصیل در اروپا تبدیل کرده است. 
  2. زبان انگلیسی:  نروژ یک گزینه عالی برای دانشجویان از سراسر جهان است زیرا تقریباً همه نروژی ها انگلیسی صحبت می کنند. بر خلاف تصور عموم که دوره های کارشناسی در نروژ به زبان نروژی ست.  بنابراین بیشتر برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند.
  3. کشور با هزینه بالا: با وجود تمام مزایا، هزینه زندگی در نروژ بالا در نظر گرفته می شود. با این حال ، دانشجویان بین المللی می توانند 20 ساعت در هفته برای کمک به درآمد زایی برای پرداخت هزینه های زندگی خود کار کنند. 
تحصیل رایگان در کشور نروژ

دوره های لیسانس در کشور نروژ

برنامه کارشناسی یک دوره سه ساله تحصیل است. پس از اتمام دوره لیسانس، می توانید با توجه به قوانین خاص در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه دهید. برخی از برنامه های لیسانس ساختار ثابت دارند، در حالی که برخی دیگر به شما امکان می دهد پس از اتمام قسمت اول برنامه، دوره های مختلف را انتخاب کنید. در برنامه های تحصیلی که آزادی انتخاب بیشتری دارید، برای اعطای مدرک لیسانس، مجموعه دوره ها باید مطابق با دستورالعمل های موسسه آموزشی باشد.

دوره های کارشناسی ارشد در کشور نروژ

برنامه کارشناسی ارشد معمولاً یک دوره تحصیلات دو ساله است . این برنامه بر اساس تخصص آکادمیک در مقطع کارشناسی بنا شده و شامل کارهای مستقل است. برخی از برنامه های کارشناسی ارشد علاوه بر تخصص آکادمیک در دوره لیسانس، مبتنی بر تجربه کاری مربوط نیز هستند. چنین برنامه هایی را برنامه های مبتنی بر تجربه می نامند و دامنه آنها می تواند دو سال یا یک و نیم سال باشد. 

تحصیل رایگان در کشور نروژ

مدرک دکترا (PhD) در کشور نروژ

این مدرک براساس مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک معادل آن است و بالاترین درجه علمی در نروژ است. برنامه مطالعه باید مبتنی بر تحقیقات مستقلی باشد که با همکاری سرپرستان دانشگاهی و سایر محققان انجام شده و می تواند در چارچوب یک برنامه آموزش تحقیقی انجام شود. 

پیمایش به بالا