ویزا تحصیلی نروژ

ویزا تحصیلی نروژ

نروژ یکی از کشورهایی ست که به دلیل ارائه آموزش رایگان و با کیفیت بالا، مقصد محبوب بسیاری از کسانی ست که قصد تحصیل در کشور دیگری را دارند. بیشتر دانشجویانی که قصد دارند بیش از سه ماه در نروژ اقامت داشته باشند، نیاز به اجازه اقامت دانشجویی دارند. ویزا فقط تا 90 روز صادر می شود و اقامت بیش از این مدت را شامل نمی شود.  

برای متقاضیان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA / EFTA:

برای هر برنامه هزینه پردازش وجود دارد. این هزینه ممکن است بسته به اینکه در کدام کشور پرونده پردازش شده متفاوت باشد. برای تحصیل در نروژ و دریافت ویزا تحصیلی از شما خواسته می شود که مبلغ حداقل 126.357 کرون را به عنوان تمکن مالی به سفارت ارائه دهند. اگر برنامه تحصیلی را دنبال کنید که بیش از یک سال طول بکشد، باید هر سال اقدام کنید. 

اگر در موسسه ای که هزینه ای بابت تحصیل از شما دریافت می کند پذیرفته شده باشید، باید اثبات کنید که قادر به پرداخت این هزینه اضافی هستید. به عنوان یک قاعده کلی، اداره مهاجرت نروژ نیاز به واریز پول به یک حساب بانکی نروژی دارد. همچنین برای درخواست ویزا هزینه ای معادل 4900 کرون در نظر گرفته شده است. 

لطفاً توجه داشته باشید که مدارک الزامی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و ممکن است تغییر کند. برای دریافت ویزای دانشجویی نروژ، باید در یک رشته تحصیلی در کالج یا دانشگاه پذیرفته شده باشید. بعد از اینکه نامه پذیرش خود را دریافت کردید، باید برای اطلاع از روند درخواست اجازه تحصیل با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری نروژ خود تماس بگیرید و از کشور مبدا خود اقدام کنید. 

 

 

اسناد عمومی مورد نیاز برای درخواست ویزا نروژ: 

 • ابتدا فرم درخواست را بارگیری کنید ، کاملاً و با صداقت پر کنید. همچنین می توانید فرم درخواست ویزا شینگن نروژ را به صورت الکترونیکی پر کرده و سپس نسخه چاپی را تهیه کنید. 
 • 2 عکس باید ضمیمه شود. عکس باید با فرمت عکس گذرنامه باشد که به صورت عکس برداری تمام چهره با پس زمینه روشن است. 
 • گذرنامه و کپی ویزاها قبلی؛ اعتبار باید حداقل 3 ماه بیشتر از تاریخ بازگشت باشد. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. 
 • تأیید بیمه سفر با حداقل پوشش 30،000 € در نروژ و کل منطقه شینگن.  
 • نامه ای حاوی اهداف سفر به نروژ و برنامه سفر
 • شواهدی که نشان می دهد شما در مکانی برای زندگی دارید (مانند خانه، آپارتمان، تختخواب یا اتاق در سالن محل سکونت)
 • اثبات وضعیت مدنی (سند ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر، کارت سهمیه در صورت وجود)
 • مدارک مالی کافی برای کل دوره تحصیل، از جمله بودجه برای حمایت از هر خانواده همراه، که باید در یک حساب بانکی نروژی باشد (افتتاح حساب در یک بانک نروژ بدون شماره شخصی نروژ ممکن است دشوار باشد، بنابراین می توانید معمولاً مبلغ مورد نیاز را به حسابی که توسط موسسه آموزشی شما تاسیس شده واریز کنید).
 • مدارک پذیرش در یک برنامه آموزش تمام وقت مورد تایید
 • مدرکی مبنی بر اینکه قصد درخواست پناهندگی در این کشور را ندارید

ویزا نروژ برای کودکان زیر سن قانونی:

 • اثبات درآمد منظم والدین (قرارداد کار با درآمد ماهانه مشخص شده یا بیانیه بانکی یا پروانه کسب)
 • در صورتی که فرزند به همراه یکی از والدین سفر می کند، باید اجازه نامه والد دیگر که حضانت مشترک فرزند را به عهده دارند، موجود باشد. 

زمان رسیدگی به مجوزهای اقامت دانشجویی متفاوت خواهد بود و ممکن است حدوداً دو ماه طول بکشد، بنابراین توصیه می شود به محض امکان اقدام کنید. این گواهی است مبنی بر اینکه شما حق زندگی در نروژ را دارید و توسط اداره پلیس محلی در نروژ صادر می شود. لازم است ظرف هفت روز از ورود خود به نروژ به ایستگاه پلیس مراجعه کنید.

اجازه اقامت دانشجویی به شما اجازه می دهد چه کار کنید؟

هنگامی که به شما اجازه اقامت دانشجویی نروژ را می دهند، علاوه بر تحصیل (حداکثر 20 ساعت در هفته) و تمام وقت در طول تعطیلات دانشگاه، بدون پرداخت هزینه اضافی، به شما اجازه کار نیمه وقت نیز می دهند. شما می توانید حداقل سه ماه قبل از انقضا مجوز تحصیل خود را از طریق برنامه آنلاین پورتال برنامه نروژ تمدید کنید، شواهدی از بودجه کافی برای تأمین هزینه زندگی خود و همچنین پیشرفت رضایت بخش تحصیل در نروژ (گزارش پیشرفت تحصیلی شما که از دانشکده شما صادر شده است، این را تأیید می کند) را ارائه کنید.

 

 

UDI همچنین از گزارش پیشرفت تحصیلی شما برای تأیید اینکه می توانید همچنان برای شما مجوز کار صادر شود استفاده خواهد کرد. شما باید در تحصیلات خود پیشرفت خوبی داشته باشید تا بتوانید به صورت نیمه وقت کار کنید. اگر بتوانید اثبات کنید که این کار مربوط به تحصیلات شما است، می توانید برای یک اجازه کار به صورت تمام وقت برای مدت محدود درخواست کنید.

پس از اتمام تحصیلات، شما مجاز به درخواست اجازه اقامت تا شش ماه هستید که می توانید در آن به عنوان یک کارگر ماهر استخدام شوید. شما باید بتوانید ثابت کنید که در زمان تحصیل در نروژ به عنوان یک کارگر ماهر واجد شرایط شده اید یا اینکه قبل از اقامت در نروژ آموزش تخصصی داشته اید و سپس در نروژ تحصیلات بعدی را انجام داده اید. شما همچنین باید شرایط لازم را داشته باشید تا بتوانید از خود (و خانواده) خود حمایت مالی کنید و یک پیشنهاد شغلی مناسب داشته باشید. 

پیمایش به بالا